fbpx
 

Web Sitesi İstatistikleri: Web Tasarımı İçin Bilmeniz Gereken 10 Kritik İstatistik

20 Ekim 2021by dijitalgen0

Web Sitesi İstatistikleri: Web Tasarımı İçin Bilmeniz Gereken 10 Kritik İstatistik

İşletmeniz için  yeni bir web tasarımı ile başlamak ve  kârlılığınızı artırmak mı istiyorsunuz ? Öyleyse, işletmeniz için başarı sağlayan bir web sitesine sahip olmak için ne yapmanız gerektiğini bilmelisiniz. Aşağıdaki web sitesi denetleyicisi ve web sitesi istatistikleriyle, hedef kitleniz için en iyi web sitesini oluşturmanıza yardımcı olacak ne yapmanız ve nelerden kaçınmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Kendi web sitesi istatistiklerinizi nasıl kontrol edebilirsiniz?

Web sitenizi sevebilirsiniz, ancak web’de arama yapan kişiler tarafından bulunacak şekilde optimize edilmiş mi?

Harika web tasarımının büyük bir kısmı,  sunduğunuz bir şeyi arayan kişilerin sizi çevrimiçi bulabilmesi için arama motoru optimizasyonunu (SEO) dahil etmektir  .

Bir SEO analizi yapmak, web sitenizin insanların ihtiyaçlarını nerede karşıladığını ve nerede biraz daha fazla yardıma ihtiyacı olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.

 

Web tasarımının önemli olduğunu kanıtlayan web tasarımı istatistikleri

Web siteniz, çevrimiçi varlığınızın kalbidir.

Müşterilerinizi meşgul edecek ve memnun edecek bir web sitesi oluşturmak için zaman ve çaba harcamanız gerekir.

İşiniz için neden önemli olduğunu gösteren birkaç web tasarım istatistiğine bakalım. Bu istatistiklerin şirketinizin web tasarımı için ne anlama geldiğini ve bu dijital pazarlama istatistiklerini web sitenizde nasıl çalıştırabileceğinizi ele alacağız.

1. İlk izlenimlerin %94’ü sitenizin web tasarımıyla ilgilidir

 

Birisi işletmenizi ilk kez bulduğunda, iyi bir ilk izlenim bırakmak istersiniz. Kitlenizin ilk izlenimi, işletmenizi nasıl algıladıkları üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olabilir. Web siteniz söz konusu olduğunda, ilk izlenimlerin çoğu sitenizin tasarımından gelir.

Bu web sitesi istatistiği ne anlama geliyor?

İlk izleniminiz, insanları sitenizde tutmak ve geri gelmelerini sağlamak için çok önemlidir. Web tasarımınızla olumlu bir etki yaratmak istiyorsanız, hedef kitlenizin dikkatini çeken ve sayfanızla etkileşime geçmelerini sağlayan güzel tasarlanmış bir site oluşturun.

Bu dijital pazarlama istatistiklerini nasıl çalıştırabilirim?

Olumlu bir ilk izlenim bırakmak için kitlenizi çeken, görsel olarak çekici bir web sitesi oluşturun. İster kendiniz yapın, ister  bir web tasarım şirketi kiralayın , markanızı yansıtan, görsel olarak çekici görünen ve kullanıcılara sitenizde ilk kez olumlu bir etkileşim sağlayan bir site oluşturun.

2.  Web sitesi güvenilirliğinin %75’i tasarımdan gelir

 

Birisi işletmenizi internette bulduğunda, yasal bir işletme olduğunuzu görmelerini istersiniz. Web’de dolaşan bu kadar çok dolandırıcılık nedeniyle, kötü tasarlanmış bir web sitesi sizi güvenilmez biri gibi gösterebilir veya dolandırıcılık yapıyormuş gibi görünebilir.

Dolayısıyla, güzel tasarlanmış bir site oluşturmak için zaman, para ve çaba harcamazsanız, satışların yanı sıra kitlenizin güvenilirliğini ve güvenini kaybedersiniz.

Bu web sitesi istatistiği ne anlama geliyor?

Web sitenizin tasarımıyla en fazla etkiyi yaratmak istiyorsanız, yüksek kaliteli, iyi tasarlanmış bir web sitesi oluşturmaya yatırım yapmanız gerekir. Güzel tasarlanmış bir site olmadan, hedef kitlenizin güvenini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız ve onları sitenize girmekten caydırırsınız.

Bu dijital pazarlama istatistiğini nasıl çalıştırabilirim?

Web siteniz için yüksek kaliteli tasarıma yatırım yapın.  Sitenizin nasıl görünmesi gerektiğine dair bir fikir edinmek için harika tasarım örnekleri arayabilirsiniz  , böylece yüksek kaliteli bir sitenin nasıl yapılacağına dair fikirler oluşturmaya başlayabilirsiniz. Doğru renkleri, görsel öğeleri ve düzeni seçmek, güvenilir bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, web sitenizin güvenli olduğundan emin olmak isteyeceksiniz  . Hedef  kitleniz için güvenli bir tarama ve alışveriş deneyimi sağladığınızdan emin olmak için web sitenizin HTTPS  ve  SSL sertifikasına sahip olduğunu doğrulayın  .

3.  Tüketicilerin %89’u kötü bir kullanıcı deneyiminden sonra bir rakiple alışveriş yapıyor

 

Yalnızca olumlu bir ilk izlenim oluşturma konusunda endişelenmeniz değil, aynı zamanda kullanıcılar sitenize göz atmaya devam ederken bu olumluluğu koruma konusunda da endişelenmeniz gerekir. Güzel tasarlanmış bir web sitesi, kullanıcılar web sitenize doğru bir şekilde göz atamaz ve bilgi bulamazsa boşa gidecektir.

Bu web sitesi istatistiği ne anlama geliyor?

Web sitenizde kullanıcı deneyimini vurgulamalısınız, yoksa rekabette olası satışları kaybedersiniz. Günümüzde başarılı bir sitenin anahtarı, güzel  ve işlevsel bir web sitesidir.

4.  Kullanıcıların %74’ünün mobil uyumlu web sitelerine dönme olasılığı daha yüksek

 

Web sitesi tasarım istatistiklerini gördüğünüzde, pek çok istatistiğin mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmaya odaklandığını göreceksiniz. Mobil uyumluysa, insanların %74’ünün sitenize geri dönme olasılığı daha yüksek olduğundan, sitenizin mobil cihazlarda harika görünmesini sağlamak istersiniz.

İnsanlar İnternet’te geçirdikleri  zamanın %70’ini  mobil cihazlarda da geçiriyor . Akıllı telefonlar ve tabletler gibi mobil cihazlara daha fazla insan eriştikçe, bu cihazlar için düzgün çalışan bir siteye sahip olmak giderek daha önemli hale geliyor.

Bu web sitesi istatistiği ne anlama geliyor?

Web sitenizi tasarlarken mobil uyumlu yapın. Google, arama sonuçlarında mobil uyumluluğu bir sıralama faktörü olarak görür, bu nedenle üst sıralarda yer alma şansına sahip olmak istiyorsanız, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmelisiniz.

Bu dijital pazarlama istatistiğini nasıl çalıştırabilirim?

Mobil uyumlu bir web sitesinin önemli bir bileşeni  duyarlı tasarımdır . Duyarlı tasarım, web sitenizin bir kullanıcının kullandığı cihaza uyum sağlamasını sağlar. Ek olarak, başparmak dostu harekete geçirici mesaj (CTA) düğmeleri  ve hamburger menüleri eklemek,  daha iyi bir mobil deneyim oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Google’ın mobil uyumlu kontrol aracını kullanarak sitenizin mobil uyumluluğunu kontrol edebilirsiniz  .

5.  Şirketlerin %73’ü, markalarının rakiplerinden öne çıkmasına yardımcı olmak için tasarıma yatırım yapıyor

 

Web tasarımına yatırım yapmak için ikna edici bir nedene ihtiyacınız varsa, tam burada var.

Şirketlerin en az %73’ü, kendilerini çevrimiçi rakiplerinden farklı kılmak için üründen web sitesi tasarımına kadar tasarıma yatırım yapıyor. Web üzerinde düzinelerce şirketle rekabet ederken, öne çıkmanıza yardımcı olacak web sitenize benzersiz bir dokunuş vermeniz gerekir.

Bu web sitesi istatistiği ne anlama geliyor?

Bu istatistik, özel bir web sitesine duyulan ihtiyacı vurguladığı için temel işletme web sitesi istatistiklerinden biridir  . Daha az özelleştirilebilir web sitesi şablonlarına güveniyorsanız, kalabalığa karışacaksınız. Daha benzersiz web siteleri ile rakiplerinize yol açacaksınız.

Bu dijital pazarlama istatistiğini nasıl çalıştırabilirim?

Markanızın rekabette öne çıkmasını istiyorsanız, web siteniz için özel bir tasarıma yatırım yapın.

Web siteniz için bir marka stil kılavuzu belirlemek isteyeceksiniz, böylece siteniz şirketinize özgü bir görünüme sahip olacak. Ayrıca  işletmeniz için özel bir web sitesi oluşturacak bir web tasarım şirketi ile ortak olabilirsiniz  .

6.  İçeriği tüketmek için 15 dakika verilirse, insanların %66’sı güzel tasarlanmış bir web sitesine bakmayı tercih ediyor

Web tasarımı hakkında bilinmesi gereken bir şey varsa, o da insanların   güzel bir web sitesi istediğidir . Sıkıcı ve sıkıcı bir siteye bakmak istemiyorlar. Kitleniz, göze çarpan ve onları meşgul eden görsel olarak çekici web siteleri görmeyi tercih ediyor.

Sitenizi güzelleştirmek için çok fazla zaman harcamanıza gerek olmadığını düşünebilirsiniz, ancak hedef kitleniz tam tersini düşünüyor. İnsanların web sitenizi kullanmasını sağlayacaksanız, hedef kitlenizi memnun eden sürükleyici bir görsel deneyim yaratmanız gerekir.

Bu web sitesi istatistiği ne anlama geliyor?

Değerli bilgiler içeren sade bir web sitesine sahip olmak yeterli değildir. Hedef kitleniz görsel uyarım istiyor ve bunu sağlamanız gerekiyor.

Bu dijital pazarlama istatistiğini nasıl çalıştırabilirim?

Görsel olarak çekici ve ilgi çekici bir web sitesi oluşturmaya yatırım yapın. Fotoğraflar, videolar ve infografikler gibi görsel öğeler sitenizi hedef kitleniz için daha çekici hale getirecektir. Ek olarak, belirli bir renk düzenine sahip olmak, koordineli ve görsel olarak heyecan verici bir web sitesi oluşturacaktır.

 

Bir Cevap Yazın