fbpx
 
https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_01.png
https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_02.png

Yapay Zeka

https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_03.png

Yazılımları

Yapay Zeka çözümleri ile işlerinizi hızlandırın!
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_04.png

Dijital Gen ile Yapay Zeka

Özellikle obje tanıma yöntemleri ile yazılım stratejileri

Dijital Gen, yapay zeka çalışmaları ile ürünler geliştiren bir yazılım firmasıdır. Yenilikçi yazılımlar ile çok daha hızlı ve güvenilir sonuçlar ile hedefe ulaşır. Ayrıca firmanıza ile yapılan stratejik tespitte, ihtiyacınız olan yazılımlara, yenilikçi bir bakış ile uzun vadeli çözümler sunar. Bunlardan biri de Yapay Zeka destekli yazılım çözümleridir.

Dijital Gen’in sunduğu Yapay Zeka ürünlerinden bazıları ;

Obje Tanıma Projeleri
Derin Öğrenme Projeleri
Takip ve Öneri Projeleri
Uyarı Sistemleri
Yapay Zeka Sistem Entegrasyonları
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Yapay Zeka Yazılımları Nedir?

Yapay zeka; insan gibi davranışlar sergileme, sayısal mantık yürütme, hareket, konuşma ve ses algılama gibi birçok yeteneğe sahip yazılımsal ve donanımsal sistemler bütünüdür. Başka bir deyişle yapay zeka; bilgisayarların insanlar gibi düşünmesini sağlar.

Yüz Tanıma Sistemleri

Yapay Zeka Bot Sistemleri

Mantık Yürütme Sistemleri

Obje Tanıma Sistemleri

01Yapay Zeka

Yapay zekaya X sorusu yönetildiğinde daha önce verilen veya tanımlanan X sorusu cevapları arasından en rasyonel olanını seçip sunar. Bu nedenden dolayı X sorusu gelince her defasında yapay zeka X sorusunun cevaplarını süzer ve en rasyonel olanını sunar. Yapay zeka günümüzde X sorusu örneğinden daha fazlasını yapmaktadır.

Yapay zekayı tek başlık altında ele almak yanlış olur.

Makine öğrenimi(Machine learning),

Derin öğrenme(Deep learning) gibi kavramlar yapay zekayı oluşturan kapsayıcı terimlerdir.

02Makine Öğrenimi

Makine öğrenmesi, makinenin sağlanan verilerle mantıklı ve rasyonel sonuçlar türetmesini sağlayan algoritmalardır. Örnek verecek olursak; Bir mağazada müşterilerin alışveriş fişi verileri ile ilgili algoritma yazılıyor. Bu algoritma; Cips alan müşterilerin aynı zamanda kola aldıkları bilgisini veriyor. Bu duruma istinaden cips rafları ile kola dolapları birbirine yakınlaştırılıyor ve satışlarda yükseliş görülüyor. Bir başka örnekte algoritmaya Üzüm tanıtılacak. Algoritmaya; Beyaz, mor, yuvarlak gibi özellikler tanımlanıyor. Üzüm ve Muz’u Makine öğrenimine sorunca hangisinin Üzüm olduğunu tanımlanan bilgileri süzerek ve rasyonellik ilkesini benimseyerek karar veriyor. Bu örnekte makine öğrenimini en basit haliyle ele aldık. Makine öğrenimi günümüz teknolojilerinde akıl sınırlarını zorlayacak bilgileri bize sunuyor.

03Derin Öğrenme

Derin öğrenme ve Makine öğrenimi birbirlerine oldukça benzer yapılardır. Derin öğrenme, Beynimizdeki nöronlar gibi çalışır. Üzüm örneği ile Derin öğrenme kavramını ortaya çıkaralım.

Makine öğreniminde Üzümün özelliklerini biz tanıtırken, Derin öğrenmede kendi kurallarını kendisi oluşturur; Hangisinin muz hangisinin üzüm olduğunu kendi işlemleriyle ayırt edebiliyor.

Algoritmanın kendi kendine öğrenmesi, öğrendiği bilgileri geliştirmesi ve sunmasına en güzel örnek Google’nın ürünlerinden olan Google Translate; 100 dilden fazla dilde çeviri yapan bu hizmetin arkasında derin öğrenme yatmaktadır.

https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_03.png
https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_05.png

Dijital Gen Yapay Zeka Yazılım Çözümleri

İşlerinizde bir çok konu için kontrol mekanizması kurmak klasik yazılımlar ile uzun uğraşlar ve zor aşamalar gerektirir. Yapay Zeka sistemleri sayesinde işlerinizi hızlandırın ve geçmiş verilerinize dayalı öngörüler alın.
bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/08/floating_image_04.png
https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/09/fluid_hero_04.jpg

Yapay Zeka Dijital GenTM ürünleri çözüm sunar.

Mevcut Yazılımlarınıza ek veya yenilikçi yazılım çözümleri ile sizlere destek veriyoruz. Detay bilgi almak için şimdi iletişime geçin.

Dijital Gen, özellikle yapay zeka konusunda obje tanıma sistemleri üzerinde çalışmalar yaparak ihtiyaca yönelik yazılımları sunmaktadır. Sunduğu bu yenilikçi hizmeti ise tahmin ettiğiniz gibi büyük maliyetlere değil, yazılım sektörüne getirdiği akıllı çözümü olan, kullandıkça öde metoduna dayandırmaktadır. Kullandıkça öde metodu aylık bir ödeme sistemi olup, sizleri büyük yatırım maliyetlerinden kurtarmaktadır.

“Peki bir makine tıpkı bir insan gibi mantıklı kararlar verebilir mi? Yapay zeka gerçek zekaya karşı mücadele edebilir mi? Bu sorunun cevabını merak edenler şimdi bizimle iletişime geçebilirler.”
Dijital GenYapay Zeka Sistemleri

Dijital Gen Yapay Zeka Yazılımları ve Sistemleri ihtiyaca uygun ve özelleştirilerek hazırlanır. Bu sistemlerde hazırlık aşaması önemlidir ve analiz gerektirir. Analizleri yapılan sistemin iş planı çıkartılır ve plana uygun aşamalar sırasıyla başlatılır. Kullanılacak araç ve gereçler, uygulanacak firmanın mevcut sistemi ile aynı özelliklerde olan ortamlarda test edilerek kurulum yapılmaktadır.

İş Tanımı
Sistem Analizi
Yapay Zeka Yazılım Süreci
Sistem Testleri
Sistem Kurulumu
Sistem Eğitimi ve Teslim
https://dijitalgen.com/wp-content/uploads/2020/09/fluid_hero_05.jpg
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image