fbpx
 

Veriye Dayalı Analiz Artık Çok Kolay

24 Ocak 2022by dijitalgen0

Veriye Dayalı Analiz Artık Çok Kolay

 

İş zekası büyük ölçekli verileri anlamlı ve işletmenin amacına uygun bir şekilde kullanılabilir bilgiye dönüştürmede ihtiyaç duyulan datayı sağlamaya yardımcı olarak, karar verme sürecini hızlandırır. İstediğiniz an, istediğiniz yerde ulaşacağınız anlık bilgi ve raporlama sistemleri sayesinde riskler daha görünür hale gelir, böylelikle gerekli önlemleri almanız kolaylaşır.

 

İhtiyacınız olan dataya entegrasyon doğru bir şekilde sağlandıktan sonra verinizi grafikler, haritalar, tablolar ve hız göstergeleri gibi birçok görsel bileşenle sunmak mümkün hale gelir. İş zekası uygulamalarının yetkilendirdiği ölçüde belirlenen formatta hazırlanan raporlar sayesinde markalar artık çok boyutlu analizi tek bir tuş ile saniyeler içinde gerçekleştirebilme imkanı buluyor. 

 

İş zekası ile zamandan tasarruf edin!

 

İş zekasının hayatımıza en önemli katkılarından biri zamandan tasarruf sağlaması. Örnek vermek gerekirse, bir personelin günde 10 dakikasını harcayarak oluşturduğu rapor için, hata yapma olasılığını sıfır olarak kabul ettiğimizde dahi, rapor hazırlamak için harcadığı zaman; haftada 50 dakika, ayda 200 dakika, yılda ise ortalama 2400 dakikadır. 

 

Muhasebe, satış, finans, SSH, pazarlama vb. gibi departmanların kendilerine özgü raporlama biçimleri bulunmaktadır. Ortalama bir firmanın iş veren veya üst düzey yöneticileri için 5 farklı raporlama sistemi olduğunu düşünürsek, bu yılda 12000 dakikanın üstünde bir zamanın sadece yapılan işin raporlamasına harcandığını göstermektedir. Bu veriye dayanarak raporlama için uğraşan personel yıl içerisinde ortalama 1 ayını sadece rapor hazırlayarak geçirmektedir. Durum böyle olunca kurumlar iş zekası sistemlerini kullanarak personellerinin harcadığı zamanı daha verimli hale getirmenin yollarını aramaktadır. 

 

Anlık bilgi ve raporlama sistemi ile iş zekası yanınızda

 

Dijital Gen geliştirdiği bilgi ve raporlamaya dayalı iş zekası uygulaması GenPort ile veriyi saniyeler içerisinde tek bir tıkla analiz etmenize imkan tanıyor. Yeni nesil uygulama sayesinde kimseye ihtiyaç duymadan, belirlediğiniz şablonla istediğiniz bilgi ve rapora ulaşmak mümkün. 

 

GenPort yetkilendirme sistemi sayesinde çalışan bazlı raporlama olanağı tanır. Hızlı altyapısıyla raporlamaya harcadığınız zamanı üstlenir, böylelikle vaktiniz size kalır. 7/24 yanıt veren sistem sayesinde dilediğiniz zaman mobil ortamda güncel raporlarınıza ulaşmanızı sağlar. 

 

GenPort’un çoklu ve karmaşık verileri olabildiğince hızlı bir şekilde anlaşılabilir hale getirmeye odaklandığını vurgulayan Dijital Gen kurucusu Sercan Kasım “ Verilerinizi anlık olarak izliyor ve yönetebiliyor olmak sizleri bir sonraki hamlenize çok daha hızlı ulaştırır. Firmalar için katma değeri yüksek, performans ve verimliliği artırmaya odaklanan uygulamalar üzerinde çalışarak, iş zekası çözümleri sunmaya ve geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi. 

Share

Bir Cevap Yazın