fbpx
 

Markanıza Özel Filtre Kullanmak İçin Sebepler Nelerdir?

5 Ocak 2022by dijitalgen0
Markanızı dijital dönüşüm kalbindeki bu inovasyonla tanıştırın!

 

Nedir bu markanızın Instagram filtrelerin kullanmaya başlaması için göz önünde bulundurması gereken sebepler;

  • Kampanyanız Ağızdan Ağıza (WOM) Yayılır.

Instagram AR Filtreleri, markanızı tüketiciniz  ile bağlamanın yeni ve yaratıcı yollarını bulmanızı sağlar.  Kitlesel tüketici markaları için, büyük bir nüfusu hedef aldıklarından dolayı içeriği her için ayrı ayrı özelleştirmek çok zor bir hal alıyor.

Instagram AR Studio ile tasarlanan filtreler ise tüketicilere kendi içeriklerini  oluşturma alanı yaratıyor. Tüketiciniz, markanız için tasarladığımız filtre ile kendi içeriğini kendi yaratma fırsatı yakaladıkça bunu paylaşmak için daha özgür bir alan yakalamış oluyor. Böylelikle filtreler denenip paylaşılmaya başlandıkça etkileşim oluşturuyor  ve aynı oranda etkileşim oluşturdukça Instagram algoritması filtrenizi daha fazla görünür kılıyor.  Bu nedenle Instagram Spark AR ile yaratılan filtreler kullanıcılara içeriği kişiselleştirmelerine olanak sağladığı için markanızın sesinin daha geniş kitlelere ulaşmasına fırsat yaratılacaktır. Ayrıca, filtreniz yayınlandıktan sonra herhangi bir ödeme yapmadan da filtrenizin kitlelerce görülmesini sağlamış olabilirsiniz.

  • Size Özgü Sticker

Sadece markanıza özel yaratılan filtrenin markanızı veya kampanyanızı temsilen başka bir örneğinin olmayacağını bilmek bu filtre ile vermek istediğiniz mesaja ve markanıza artı bir değer katıyor olacaktır.  Yani yaratacağımız filtre tamamen kişisel ve markanıza özel olup markanıza ayrı bir değer kazandırabilir.

  • Marka Oluşturma

Filtrenizi tasarlarken vermek istediğini mesaja özel filtrenizi dilediğiniz şekilde markanıza özel kişiselleştirmeler ekleme şansı yakalıyorsunuz. Yani kampanyanızı yürütürken markanız için maliyete gerek kalmadan tek bir filtrede bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

  • Kullanıcı Etkileşimi

Yalnızca takipçilerinizin değil herkesin kullanımına açık olduğundan dolayı sizin için tasarladığımız ilgi çekici filtreler sayesinde kullanıcılar filtrenizi deneyip paylaştıkça organik takipçi sayınızda artış olacaktır.  Markanız için tasarladığımız filtreleri kullanıcılarınız kendi profillerinde paylaştıkça, filtrelerin üzerindeki link sayesinde diğer kullanıcılar tarafından rahatlıkla denenebilecek ve böylece kullanıcılar filtrelerinizi paylaştıkça etkileşim oranınız da aynı oranda artmış olacak. Filtre kullanılarak paylaşılan içeriklerde marka profiliniz görünür olacağından dolayı filtreniz paylaştıkça daha fazla kullanıcıyla buluşacak.

  • Oyun ve Animasyonlarla Akılda Kalıcılık

Kampanyalarınızda vermek istediğiniz mesajı göz önünde bulundurarak filtrelerde oyunlaştırabilme özelliğini kullanarak kullanıcılar tarafından daha ilgi çekici hale getirilir.Etkili bir kullanıcı deneyimi kullanıcıların o dijital ürünü veya kanalı daha çok tercih etmesini sağlıyor.  Markanızın ihtiyaçlarına göre tasarlayacağımız filtrenizde bu mesajı oyunlaştırarak sunduğumuzda  hem interaktif  bir etkileşim yaratıp fark yaratırken hem de akılda kalıcılık oranını doğal olarak artırmış oluyorsunuz.  Spark Ar Filtrelerinin işletmeler için güçlü bir etki alanı sunuyor ve doğru zamanda doğru kişiye nokta atışı ulaşma imkanı sunuyor. Bu nedenle markalar erkenden bu inovasyona yatırıp yapıp, kampanyalarında Instagram AR Filtrelerini kullanmaya başladılar bile.

 

 

 

 

Share

Bir Cevap Yazın