fbpx
 

LinkedIn Reklamları Oluştururken Nelere Dikkat Edilir?

30 Eylül 2022by dijitalgen0

LinkedIn Reklamları Oluştururken Nelere Dikkat Edilir?

LinkedIn reklamları ile çeşitli ürünleri ve  hizmetleri geniş kitlelere ulaşabilir bu sayede, kurumların profesyonel iş dünyalarına reklamlarınızı sergileyip, topluluğuyla bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz.

LinkedIn için hazırladığınız reklam içerikleri faydalı veya ilgi çekici olması gerekmektedir

Reklamverenlerin ideal hedef kitlelerine ulaşabilmesine yardımcı olmak için belirli özellikleri seçerek reklam vereceği kitleyi belirlemesine ve alakalı içerikler gösterilmelidir. 

İçeriklerde metin, resim, video, belge, tek iş ilanı veya reklamverenin tercihine göre ilgili bir web sitesine yönlendiren bağlantılar bulunabilir. Sponsorlu İçerik, şirket adının altındaki gönderinin sol üst köşesinde gösterilen Öne Çıkarılan veya Sponsorlu gibi ifadelerle belirtilir.

Reklam kampanyası oluştururken paylaşmak istediği reklam türünü seçerek ve marka farkındalığını artırmak ya da potansiyel müşteriler için talep oluşturmak gibi hedeflerini belirleyebilirsiniz. Bu da sizin ihtiyacınıza en uygun reklam kampanyasını yaratmanızı sağlar.

Konum, iş alanı veya unvan, çalışma alanlar,deneyim yılını belirleyip hedef kitlenizi daraltabilirsiniz. Bütçe ve süre sınırlarını tıpkı Facebook Business Suite paneli gibi kendiniz belirleyebilirsiniz. Belirlediği hedef kitle özellikleriyle eşleşirseniz reklam size de gösterilebileceğini hatırlatmak isteriz.

 

LinkedIn Reklam Modelleri

LinkedIn üzerinden 5 farklı reklam modeli oluşturabilir. Bunlar ne mi?

  • Metin reklamları
  • Görüntüleme esaslı/ display reklamlar
  • Dinamik reklamlar
  • Sponsorlu içerik
  • Sponsorlu inmail

Şimdiden bol erişimli reklamlar dileriz 🙂Bir Cevap Yazın