fbpx
 

İyi Bir İçerik için Kullanılması Gereken Toollar Nelerdir?

9 Şubat 2023by dijitalgen0

İyi Bir İçerik için Kullanılması Gereken Toollar Nelerdir?

Kaliteli ve iyi hazırlanmış bir içerik web sitesine gerekli etkileşimi kazandırır ve satış rakamlarını yükseltir. Bu noktada hazırlanan içerik özgün ve yaratıcı olmalıdır. Bu yazımızda ise iyi bir içerik hazırlarken size yardımcı olacak toollardan bahsedeceğiz.

Keyword Tool

Anahtar kelime analizi yapmak için kullanılan Keyword Tool, kolay arayüzü ve uygun fiyatlı olması nedeniyle en çok kullanılan SEO araçlarından biridir. Özellikle bireysel kullanıcılar tarafından tercih edilen Keyword Tool, ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı versiyonda kullanılmaktadır. Ücretsiz versiyonda anahtar kelimelere ulaşırken ücretli versiyonda aranma hacmi, tıklanma başı reklam getirisi ve zorluk seviyesi gibi detaylar da görülmektedir.

Keyword Tool SEO aracı, içerik optimizasyonu sağlanırken en önemli anahtar kelimeleri saptar ve içeriklerde ön plana çıkarak başarıya ulaştırır. Bunun yanı sıra Google’a entegre bir tool olması sayesinde güncel tıklama verilerini öğrenmek mümkündür.

Long Tail Pro

Uzun kuyruklu kelime anlamına gelen Long Tail Pro, kaliteli bir içerik hazırlamada önemli bir konuma sahiptir. Long Tail Pro, yüksek aranma hacmi ve düşük rekabete sahip anahtar kelimeleri karşınıza çıkaran bir SEO aracıdır. Böylece içerik optimizasyonunda avantaj sağlarken nitelikli bir internet sitesi oluşturmanıza yardımcı olur.

KWFinder

KWFinder, Keyword Tool aracı ile oldukça benzerlik göstermektedir. İçerik optimizasyonunda önemli bir unsur olan ve anahtar kelime bulunmasını sağlayan KWFinder, kolay arayüzü sayesinde en çok kullanılan toollar arasındadır. Bunun yanı sıra en çok aranan alt başlıkları sıralar ve ana anahtar kelime ile ilgili başlık ve eş anlamlı anahtar kelimeleri bulmanızı sağlar.

Headline Analyzer

Bir yazının okunması sağlayan en önemli bir diğer unsur yazının başlığıdır. Kullanıcılar anahtar kelimeleri arama motorlarında arattığında öncelikle yazının başlığına göz gezdirirler. Böylece sayfaya girip girmeme kararı verirler. Bu noktada oldukça avantajlı bir tool olan Headline Anaylzer, başlığın grameri, okunabilirliği ve genel yapısı ile başlıklarını puanlandırır. Böylece yazılar yayımlanmadan önce başlığın etkisi hakkında gözlem yapılır.

Pexels

İçerik hazırlarken en önemli unsurlardan biri görsel ve fotoğraflarla içeriği zenginleştirmektir. Pexels, ücretsiz stok fotoğraf ve görselleri bulmanıza yardımcı olur. Pexels ile ulaşılan fotoğraf ve görseller içeriğe kalite kazandırmaktadır. Pexels, ücretsiz olması ve kolay arayüzü sayesinde içerik oluştururken en çok kullanılan toollardan biridir.

Bir Cevap Yazın