fbpx
 

İş Dünyasında Not Almak Neden Önemlidir? Not Alma Uygulaması Glasp Ne İşe Yarar? 

24 Şubat 2023by dijitalgen0

İş Dünyasında Not Almak Neden Önemlidir? Not Alma Uygulaması Glasp Ne İşe Yarar? 

Not alma uygulaması kullanmak iş dünyasında oldukça revaçtadır. Benzer şekilde, iş süreçlerinde not alarak ilerlemek, iş hayatınızda size birçok avantaj sağlar. Peki bu avantajlar nelerdir gelin inceleyelim. 

 

Daha Fazla Fikir Üretmenizi Sağlar 

Not alma uygulaması, aklınıza ilk gelen düşünceler dışında yeni fikirler geliştirmenizi ve  daha farklı fikirlere ulaşmanızı sağlamada yardımcı olur. 

 

Zaman Tasarrufu 

Not alarak ilerlemek, düşündüğünüz fikirleri unutmanızı engelleyerek zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Üstelik not almak, fikirlerinizi geliştirmenize de katkı sağlar. 

 

Fikirleriniz Kalıcı Olur 

Gün içindeki iş temposu zaman zaman fikirlerin unutulmasına neden olur. Bu noktada online ya da kağıda not alarak ilerlemek bu durumun önüne geçilmesini sağlar. 

İş dünyasında ya da günlük bir kullanım için oldukça kolaylık sağlayan not alma yöntemi kendi içinde de ikiye ayrılıyor. Ayrıca kağıta not alarak ilerleme online uygulamalar üzerinden not almaktan daha çok tercih edilse de, online uygulamalar,  kağıt üzerine not almanın aksine içinde daha fazla avantaj barındırmaktadır. Bununla birlikte son dönemlerde oldukça popüler olan Glasp ise online not almayı sevenler için oldukça iyi bir seçenek olarak gözüküyor.

 

Glasp Nedir? 

Glasp ile artık not almak çok kolay. Web sitesi ve uygulama arası git gel yapmadan direkt bilgileri ekleyin ve not almaya başlayın. 

  • Tek tıkla her şeyi kopyalayın.
  • Markdown formatı sayesinde sorunsuz dışa aktarma sunar. 
  • Readwise entegrasyonu ile desteklenir.
  • YouTube ile kullanıma uygundur. Üstelik Glasp ile videolara kolayca notlar ekleyebilirsiniz.
  • Glasp, diğer not uygulamalar ile birlikte kullanılabilir. 
  • Glasp’ın Kindle Entegrasyonu özelliği tüm önemli noktaları ve notlar içeri aktarmayı sağlar. 
  • Twitter ile optimize edilen bu uygulamayla ayrıca alıntılarınızı paylaşabilirsiniz. 
  • Glasp uygulaması, kullanıcılarına yapay zeka destekli özete bakabilme imkanı sunmaktadır. 
  • Kullanıcılar web’de yer alan PDF dosyalarını vurgulayabilme ve açıklama olanağına sahiptirler. 
  • Tüm önemli notlarınızı .txt, .md, .csv ile indirebilirsiniz. 

Sonuç olarak, iş dünyası teknoloji ile birlikte değişime ve dönüşüme uğradı. Bu nedenle not almak, zamandan tasarruf etmenizi sağlayarak tüm iş süreçlerinizde kolaylık sağlar.

Dijitale dair tüm yenilikleri Dijital Gen ile birlikte keşfedin ve iş dünyasındaki dijital dönüşüm süreçlerini yakından takip edin. Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip etmek için blog köşemizi ziyaret edin. Ayrıca Dijital Gen’in kurumsal hayatı kolaylaştıran ürünlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın