fbpx
 

Gelecekte Oyun Yazılımları

1 Nisan 2021by dijitalgen

Gelecekte Oyun Yazılımları

2020 yılı itibariyle hız kazanan ve aynı ivmeyle yoluna devam eden oyun sektörü, gelişimini sürdürebilmek adına en iyi çalışanlara ihtiyaç duyuyor, yazılımcıların kendilerini zorladıkları sektörler arasında ilk sıralarda gelen oyun sektörü, büyük ilgi gören oyunlar ile de gücüne güç katarak büyümesine devam ediyor. Sektör kendi istihdam alanını yaratmaya ihtiyaç duyan sektörlerin başında geliyor.

Oyun yazılımları ile ilgilenen birisi öncelikle proje yönetimi konusunda kendisini geliştirmek zorunda ve sistemine hakim olmalı. Oyunlar klasik yazılımların dışında standartlara dayalı temeller üzerine kurgulanıyor ve yazılıyor. Buda etnik köken veya kültür farkını ortadan kaldırarak geniş bir yazılım ekibi ağı sağlıyor.

Geçtiğimiz yıllardaki yüksek fiyatlı satışlarla Türkiye kendisinden çokça söz ettirmişti. Türkiye oyun sektöründeki yükselen grafiği ile çok büyük bir pazar olduğunu kanıtladı. Bu büyümenin hız kesmeden büyümesi , oyun konusunda küçük ve orta ölçekli şirketlerin yatırımlarının bu yıl artacağını düşünüyoruz.

Oyun sektörünün ileri yıllardaki farkındalığını Z kuşağı belirleyecek olsa da, 2018 yılı itibariyle başlayan online oyunların büyüme grafiği hızlıca artmaya devam ediyor.

VR Oyunlarının 2021 yılı sonu itibariyle ilgi görmelerinin ivmeleneceğini, online oyunların ise hız kesmeden yollarında devam edeceğini söyleyebiliriz.

Dijital Gen ekibi olarak bizlerde 2021’nin son çeyreği için Oyun sektörüne giriş yapacağımızı duyurmaktan mutluluk duyarız. Şu anda alt yapısını oluşturduğumuz iki adet oyunun planımıza aldık ve iş planlarını oluşturduk. 2022 Yılı itibariyle mobil uygulama olarak marketlerde yerini almasını istediğimiz oyunlarımızın içerikleri şimdilik bizlerde kalsın.