fbpx
 

Opel Global’in Dijital Dönüşümdeki Çözüm Ortağı Dijital Gen Oldu

6 Nisan 2022by dijitalgen0

Opel Global’in Dijital Dönüşümdeki Çözüm Ortağı Dijital Gen Oldu

 

Kısaca Opel Global;

Hüseyin Koyunca tarafından 1966 yılında kurulan şirket, Aydın’da otomotiv ve yedek parça bayilikleri (BMC, Bedford, Pirelli Bayilikleri) ticareti ile sektöre giriş yapmıştır. 1978 yılında vefatı ile tüm şirketlerin idaresi oğulları ile devam ettirilmiştir. Daha sonraki yıllarda sırasıyla; Nissan, ISUZU, KIA bayilikleri alınarak ticaret faaliyetleri genişletilmiştir. Bu faaliyetler Aydın ve İzmir illerini kapsamıştır.

Bu genişleme 1996 – 2009 tarihleri arasında Aydın ve Söke’de Opel bayilikleri yaparak devam etmiştir. 2002 yılı itibari ile bu faaliyetlerin yanı sıra İstanbul’da da yatırım yapma kararı verilerek Hyundai bayiliği (Hunko Motorlu Araçlar San. ve Tic. Ltd. Şti.) alınmıştır. 2002 yılından bugüne kadar bayiliğinde Hyundai markası pazar payını yıllar içinde yükselterek her zaman ilk üç en iyi performansı göstererek “Hyundai Global Top Dealer” bayilerinin arasına girmeyi başarmıştır.

Bu başarılı çalışmaları neticesinde 2019 yılında Hyundai Assan Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş., İzmir Gaziemir bölgesinde bayilik açması onaylanmış ve tesis 2020 yılı Haziran ayında faaliyete geçirilmiştir.

2021 yılında da yatırımlarına devam etme kararı alarak, 2021 yılı Haziran ayı itibarı ile İstanbul Üsküdar bölgesinde 2009 tarihinden sonra uzun bir ara verdiği PSA grup içindeki Opel Markasına geri dönerek Opel Bayiliği (Global Otomotiv) faaliyetine yeniden başlamıştır. 

Otomotiv bayiliklerinin yanı sıra yaklaşık 1.600 araçlık filosuyla 8 il ve 16 satış noktasında kısa ve uzun dönem araç kiralama faaliyetleri de devam etmektedir.

Opel Global web sitesini incelemek, hakkında detay bilgi almak için (www.opelglobal.com) web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Opel Global dijital dönüşümde genç ve dinamik yapısı ile ilgi çeken Dijital Gen’i çözüm ortağı olarak tercih etti.

“Birlikte Çok Daha Güçlüyüz!”

Share

Bir Cevap Yazın