fbpx
 

Google, Vertex AI ile 60’dan Fazla Yapay Zeka Modelini Genel Kullanıma Sunuyor

19 Haziran 2023by Dijital Gen0

Google, Vertex AI ile 60’dan Fazla Yapay Zeka Modelini Genel Kullanıma Sunuyor

Dünyanın en tanınan teknoloji şirketlerinden Google’ın yaptığı açıklamaya göre, 60’tan fazla yapay zeka modelini içeren Vertex AI‘nın üretken yapay zeka desteği artık herkesin kullanımına açıldı.

Bu, şirketlerden bireysel kullanıcılara kadar herkesin, Google’ın modellerini deneyebileceği anlamına geliyor. 

Google Vertex AI, dil öğrenimi modelleri olan PaLM 2, Imagen ve Codey gibi birçok yapay zeka modelinden yararlanıyor. Bu üretken yapay zeka platformu, Chat GPT gibi sohbet botu olarak kullanmak da mümkün. Ayrıca şirketler, kendi hizmetlerine üretken yapay zeka yeteneklerini entegre ederek faydalanabilecekler.

Google, Vertex AI ile kullanıcılarına geniş bir yapay zeka modeli yelpazesi sunuyor.  Vertex AI’ nın en dikkat çeken araç seti Model Garden, çeviri, fotoğraf/video oluşturma, kod tamamlama ve sohbet botu gibi çeşitli önemli yapay zeka araçları içeriyor. 

Canva, Google’ın dil modelini kullanan en büyük platformlardan biri haline geldi ve İngilizce dışında konuşan kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak için Vertex AI’nın çeviri hizmetini sistemlerine dahil etti. Buna ek olarak, Canva, kısa videoların yaratıcı potansiyelini artırmak için PaLM modelini kullanarak daha uzun ve etkileyici içerikler oluşturmayı amaçlıyor. 

Bir Cevap Yazın