fbpx
 

Dijitalleşmenin Avantajları

5 Eylül 2022by dijitalgen0

Dijitalleşmenin Avantajları

 

Günümüzde sıklıkla duyduğumuz herhangi bir bilginin dijital ortamına aktarılması, gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızda her geçen gün daha fazla yer kaplıyor. Temel amacı insan hayatını kolaylaştırmak olan, dijitalleşmenin yaygınlaşması sayesinde işletmelerin verimliliğini artırmak oldukça, hızlı, kolay ve düşük maliyetle gerçekleştirebiliyor. Bununla birlikte fiziksel eforu en aza indirip en yüksek verimi almak oldukça kolaylaşıyor.

 Kısaca 6 maddede dijitalleşme;

  • Operasyonel verimlilik
  • Hızlı aksiyon alabilme 
  • Analiz edebilme yetkisi
  • Kurumsal hafıza
  • Sürdürülebilirlik
  • Performans ölçüm şeklinde açıklanabilir.

 

Dijital Dönüşüm İle Birlikte Daha Hızlı ve Daha Doğru Sonuçlar

Dijitalleşme; iş akış süreçlerini, raporlamaları, veri analizlerini, algoritmalar oluşturmayı, güvenlik ve onay süreçlerini kendi başına yapay zeka sayesinde gerçekleştirebiliyor.

Dijital dönüşümün en büyük faydalarından biri, kağıt tüketimini azaltarak doğanın korunmasına yardımcı olmasıdır. Günlük hayatımızda dijital dönüşümden en çok e-posta alıp gönderirken, bankaların internet ve mobil şubelerinden işlem yaparken faydalanmaktayız. Yaptığımız işlemler sonucunda alacağımız ve vereceğimiz her türlü evrakı, bileti ayrıca dijital olarak saklama seçeneğine de sahip olduğumuzdan kağıttan, zamandan ve yerden de tasarruf edebiliyoruz. Cep telefonlarımızla ya da dijital kameralarımızla yüzlerce fotoğraf çekip bastırıp albümlerde saklamak yerine harici belleklerde ya da bulut depolarımızda saklayabiliyoruz.

Bir Cevap Yazın