fbpx
 

Behance Nedir?

30 Mayıs 2021by dijitalgen0

Behance Nedir?

 

Behance, tasarımcılar için yaratıcılık ve profesyonelliğin birleştiği, Adobe şirketine ait bir web sitesidir. İlk zamanlarda moda, grafik tasarım, endüstriyel tasarım, gibi alanlara hitap eden web sitesi daha sonradan dijital sanat, mimarlık, mühendislik projeleri gibi alanların eklenmesiyle daha geniş bir kitleye hitap etmeye başladı. Bu dijital platformda hem profesyonel tasarımcıları takip edebilir hem de hem de kendi tasarımlarınızı sergileyebilirsiniz.

Ücretsiz çevrimiçi bir aplikasyon olan bu uygulama, tasarımcıların ve kullanıcıların projelerini sergilemeleri için istenilen sayıda proje yüklenmesine izin vermektedir.

Bu dijital platformun en önemli özelliklerinden biri kullanıcıların ve tasarımcıların çalışmalarının oluşum süreçleri ve yaratıcıları hakkındaki birçok bilgi edinilebilmesidir. Ayrıca son zamanlarda Behance, işverenlerin de gözdesi haline geldi. İşverenler, iş görüşmesinden önce başvuranların Behance hesabını inceliyor ve fikirlerini görüşmeden önce oluşturuyor. Bu yüzden Behance profili oluştururken dikkat etmenizde fayda var.

 

Behance’da neler yapabiliriz?

Temel amaç olarak kişisel portfolyonuzu oluşturmak için kullanabilirsiniz. Diğer ülkelerdeki ve farklı disiplinlerdeki tasarımcılarla iletişim halinde olabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Son dönemlerde gelen özellikle beraber yapılan canlı yayınlara katılarak programlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Artık çok yer kaplayan pdf dökumanları veya dosyalar yerine Behance linkleri tercih ediliyor. Böylece iş arama süreçlerinizi kısaltabilirsiniz.

 

 

Behance’ı Nasıl Verimli Kullanabilirsiniz?

 Öncelikle yaratıcı çalışmalarınızı siteye yükleyebilirsiniz. İyi ve güzel sunulmuş işler her zaman takdir ve beğeni toplar.

Her sosyal mecrada olduğu gibi Behance’ da aktif olup, diğer yaratıcılar ile etkileşimde bulunursanız sizin için de fayda sağlayacaktır.

 

Behance Kullanmanız için 3 Neden

  • Ücretsizdir
  • Web ve Grafik üzerine kurulu bir platformdur
  • Kullanımı kolaydır

 

Dijital Gen olarak Behance hakkında bugün vereceğimiz bilgilerin sonuna geldik. Umarız ilginizi çekmiş ve size fayda sağlamıştır. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

 

 

Bir Cevap Yazın