fbpx
 

5 Maddede Neden Yazılımcı Olmalısınız

9 Mart 2023by dijitalgen0

5 Maddede Neden Yazılımcı Olmalısınız?

 

Teknolojik çağa uyum sağlayan yazılım alanı, gelişimini teknolojiyle birlikte ileriye taşıyacak gibi gözüküyor. Şimdi sizlere geleceğin meslekleri söz konusu olduğunda, neden yazılımcı olmalısınız sorusunun yanıtlarını birlikte arıyoruz. 

 

Geleceğin Meslek Dalı 

 

Teknoloji çağının olmazsa olmazlarından biri yazılımdır. Eğer bu alan olmasaydı; bilgisayar, telefon, VR teknolojileri, yapay zekâ ve Metaverse gibi yazılım gerektiren birçok teknolojik nesnelerden bahsetmek mümkün olmazdı. Bununla birlikte geleceğin ilerlemesi için bir köprü görevi kuran bu alan gelecek için oldukça önemli bir yere sahip gibi gözüküyor. O halde neden yazılımcı olmalısınız sorusunun en etkili yanıtı yazılımın geleceğin meslek dallarından biri olması. Freelance olarakta çalışma imkânı sunan yazılım alanı, birçok alanda çalışabilme imkanını sağlıyor. Üstelik home office evden çalışma olanağı ile ek gelir elde edebileceğiniz hatta hobi olarak bile tercih edebileceğiniz bir alan.  

 

Kendini Güncel Tutma İmkânı 

 

İlerleyen teknolojiyle birlikte değişime ayak uyduran yazılımcılar yeniliklere oldukça açık olmalıdır. Yeni kodlama dili ve yeni geliştiricilerin sürekli kendini yenilemesi, yazılımcıların yeniliklere açık olmasını gerektiriyor. Böylece sürekli değişen düzene açık olma halinde birçok bilgiyi öğrenme imkanına da sahip olunabilir. 

 

Yurt İçi ve Yurt Dışı Geniş Çalışma Alanı 

 

Yazılım alanın geniş bir iş alanına sahip olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda oldukça revaçta bir meslek olmasına karşın hem yurt içi hem de yurt dışı çalışma imkanına sahiptir. Devlet kurumlarından teknoloji firmalarına kadar birden fazla çalışma alanı olan yazılım alanı, diğer meslek gruplarına göre daha yüksek iş bulma olanağına sahiptir. Yurt dışına giderek yazılım alanında aldığınız eğitimlerle kendinizi geliştirebilir ve mesleğinizi birkaç adım daha ileriye taşıyabilirsiniz. 

 

İyi Bir Maaş İmkânı 

 

Yazılım alanının maaş ortalaması diğer mesleklere oranla daha yüksektir. En çok kazanan meslek grupları arasında yer alırlar. Gün geçtikçe daha da değerlenecek bir meslek dalı olarak gözüküyor.  

 

Proje Ağırlıklı Çalışma Alanı 

 

Yeni bir proje yeni deneyimler demektir. Bu da sizin her bir projede kendinizi geliştireceğiniz ve ilerleyeceğiz bir alana sahip olmanızı sağlar. Kısacası proje ağırlıklı çalışma, her bir teknolojiyi farklı deneyimleme imkânı vefarklı yapılarla tanışma imkânı sunar. Böylece bitirdiğiniz projeler size birçok özellik katacaktır. 

Geleceğin mesleklerinden biri olan yazılım, çalışanların kendilerini sürekli olarak geliştirmelerini sağlar. Bunun yanında yazılım alanı içinde farklı alt alanlar seçebilme imkanının olması da oldukça cazip gözüküyor.

Yazılım eğitimi alarak siz de bu alanlarda çalışabilirisiniz. Yazılım eğitimleri için Dijital Gen Akademi uzman kadrosuyla görüşme sağlayabilirsiniz.Bir Cevap Yazın