fbpx
 

Netflix Ads Reklamları

25 Ekim 2022by dijitalgen0

Netflix Ads Reklamları

 

Netflix, reklamsız görsel-işitsel ürünlerden oluşan geniş bir kataloğa sahip akışlı bir içerik ödeme platformudur . Reklam vermenin mümkün olmadığını düşünmenize neden olabilir ancak 3 Kasım itibariyle ABD’de başlayacak olan Basic with Ads seçeneği ile yepyeni bir güncelleme geliyor. Netflix kullanıcılarına bu ufak sürpriz ile saat başı 4-5 dakikalık reklam gösterimi farkı olacak. Reklamlar içeriklerin başında veya ortasında 15-30 saniye arasında gösterileceğini duyurdu.

Tasarımsal olarak reklamın bitişini göstermek üzere köşede bir geri sayım yer alması bekleniyor. Bu süreçte reklamları planda olan kullanıcılar dizi bölümlerini veya filmleri indiremeyecek. Ayrıca bazı yapımlar lisanslama sorunları nedeniyle yer almayacak. Netflix reklamlı abonelik yakın zamanda başlamasına rağmen Türkiye’de yaşayan vatandaşlara üzücü haberi verdi. Bu özellik umarım kısa zamanda Türkiye’ye yeni bir güncelleme ile gelir.

 

Netflix’te dört tür ürün yerleştirme türleri

 

  • Sözlü yerleştirme: Aktörler teşvik ettikleri nesneyi ne manipüle eder ne de onunla etkileşime girer, sadece söz konusu ürüne atıfta bulunur.
  • Pasif yerleştirme: Çok yaygın bir ürün yerleştirme türüdür. Ürünün nasıl setin bir parçası olduğunu ve dizide arka planda göründüğünü görebilirsiniz, ancak oyuncular ona isim vererek bahsetmezler ve kullanmazlar.
  • Aktif site: Ürün reklamının dizide daha büyük bir rolü vardır, karakterlerin doğrudan onu manipüle etmesi ve bu da daha fazla görünürlük sağlar.
  • Hiperaktif site: Karakterler, aktif yerleşim durumunda olduğu gibi ürünü manipüle eder, ancak aynı zamanda açık bir şekilde referans verir.

Bir Cevap Yazın